Kullanım suyunu ve evi birlikte ısıtmak

Termodinamik güneş enerji sistemleri, düz kollektörler, vakum tüplü sistemler, bina ısıtmaları ve daha fazlasının tanıtıldığı kısım.

Kullanım suyunu ve evi birlikte ısıtmak

İleti cem 02 Oca 2011, 18:00

Merhabalar,
öncelikle böyle bir site kuran ve yöneten arkadaşları tebrik ederim
bu konularda millet olarak çok cahiliz sizlerin sayesinde bilgi dağarcığımız genişliyor hepinize teşekkür ederim.

benim sorunum evimde kullanım suyunu boylerli bir sistemde(çatımda depo istemiyorum) ısıtmak ve ayrıca doğalgaz kombili kalorifer tesisatınada bu sistemden destek vermek istiyorum sizce nasıl bir sistem kurmalıyım aşağı yukarı maliyet ne kadardır ve en önemlisi İzmirde bana bu konuda sorunsuz destek verebilecek firma veya firmalar tavsiye edebilirmisiniz şimdiden teşekkürler.
cem

Re: Kullanım suyunu ve evi birlikte ısıtmak

İleti Solar 02 Oca 2011, 18:45

Ekonomik bir çözüm olmuyor, soğuk havanın temel nedeni güneş ışınımının az olması olduğu için pratikte uygulanabilir sistemler şimdilik üretmek zor.
Konu daha önce konuşulmuştu, incelemenizi tavsiye ederim.
http://www.gunessistemleri.com/forum/viewtopic.php?f=2&t=18
Saygılar.
Kullanıcı avatarı
Solar
Mesaj Panosu Yöneticisi

Re: Kullanım suyunu ve evi birlikte ısıtmak

İleti batısolar 04 Mar 2011, 22:27

böyle uygulamayı biz firma olarak çok kez yaptık 100 m2 lik bir ev için ortalama maliyet 12 000 tl civarında olup yaklaşık % 35 civarında tasarruf sağlanabilniyor
batısolar

Ynt: Kullanım suyunu ve evi birlikte ısıtmak

İleti duman 08 Kas 2011, 15:19

100m2 için 12.000 TL büyük bir mebla, yıllık ısıtma masrafı 5-6.000 TL dense ki en fazla %35 verim alınıyormuş. Yılda 1bin TL kar etsek masrafı kurtarmamız 12 yılı bulur ki o zamana kadar kim bilir neler çıkar.
duman

Ynt: Kullanım suyunu ve evi birlikte ısıtmak

İleti slotamer 03 Haz 2013, 17:08

iyi günler,
forumda gördüğüm ısıtma sistemi hakkındaki sorularınıza uygun fıyata yanıt verebilecek ürün GRAMMER SOLAR hava ısıtıcı ve çözümleri olacaktır.
DEtaylı bilgi için aşağıdaki adreslerden ulaşabilirsiniz.

www.slo.com.tr www.tükenmez-enerji.com
slotamer

Su Isıtma Sistemleri

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 3 misafir