Güneş paneli ve akü tavsiyesi

Güneş Enerjisi Hakında Genel Yorumlar

Güneş paneli ve akü tavsiyesi

İleti D@nger 13 Ekm 2016, 23:10

Arkadaşlar Merhabalar

Saatte 200 w tüketen bir sistemim var. Bu sistem uzak ve birden fazla noktalara kamera görüntüsü göndermek için dağlık bir araziye kurulmuş wifi aktarıcılardan oluşmakta ve 10 adet cihaz bulunmaktadır. Bu cihazların toplamının saatte tükettiği güç 200 w. Özellikle kışın 24 saat kesintisiz şekilde çalışacak bir enerji kaynağı gerekiyor. Bu sistemi dediğim gibi özellikle kışın kesintisiz 24 saat çalıştırabilmem için kaç w güneş paneli kaç ah akü veya hangi bileşenleri kullanmalıyım ?

Yer : Balıkesir

Yardımlarıızı bekliyorum.
D@nger

Ynt: Güneş paneli ve akü tavsiyesi

İleti D@nger 14 Ekm 2016, 09:21

Panellerin kurulacağı yerin ekte hangi ayda ne kadar güneş ışığı aldığına dair hesaplama var ama ben pek anlayamadım. Kullanacağım cihazlarlar 8-30v aralığında çalışan cihazlardır. Sistemi ya 12v ya da 24v olarak düşünüyorum.Hangisi daha sağlıklı olur ?

Resim

Kapalı havalarda max 3 gün beni kesintisiz idare edebilecek bir depolama istiyorum.
D@nger

İleti Solar 16 Ekm 2016, 19:42

4.8kWh/gün tükketim söz konusu ve 3 günlük güneşsiz ortam olabildiğine göre 20kW'lık akü desteği gerekecektir. Bölgeniz için en düşük Aralık ayında Ed (ortalama kwh/gün) değeri en düşük seviyesinde ve size aylık 144kW enerji gerekeceği için (Em değerinine 230kWh) 20kWh'lık akü takviyesi gerekecektir (akü tercihinizde ki voltaj sistem voltajınızı oluşturması uygundur, 12v uygun gibi)
Havanın kapalı olması süresinde ki değişkenliklerden etkilenmemek için rüzgar gülünün de olması uygun olacaktır

Not: Uzun zamandır sektör ile ilgilenmiyorum.
Kullanıcı avatarı
Solar
Mesaj Panosu Yöneticisi

İleti musakaya17 06 Oca 2017, 17:21

Arkadaşlar yeni bir akü teknolojisi kullanıyoruz aslında eski ama solar sistemlerde yenidir. FORKLİFT akülerini yani traksiyoner batarya ları kullanabilirsiniz.
5 yıl garantileri var neredeyse kuru ve jel akü fiyatlarına yakın herkese tavsie ederim telofonumdan bana ulaşabilirsiniz
0546 973 4032 Musa kaya
musakaya17

Güneş Enerjisi

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 6 misafir