Türkiye'de bir ilk Vakum Tüplü Sistem üretici Lara Solar

Güneş Enerjisi Sektörünmdeki Firma Haberleri

Türkiye'de bir ilk Vakum Tüplü Sistem üretici Lara Solar

İleti Solar 12 Arl 2010, 17:23

Lara Solar Türkiye’de bir ilki gerçekleştirerek vakumlu cam tüp imalatına başlamıştır.

Resim

Sektöründe 25 yılı aşkın süredir faaliyet gösteren ve sürekli gelişmeyi kendine ilk edinmiş olan Lara Solar “Düz plaka tipi güneş kollektörleri”ne ilaveten bu alanda bir devrim olarak kabul edilen “Vakum tüplü güneş kollektörleri”nin yurtiçi entegre üretim tesislerini bünyesine ekleyen ilk Türk şirketi ve kuruluşları ile okullar gibi tüm yapılarda güneş enerjisinden azami istifade için en son teknolojinin kullanılması ile üretilen ürünlerde, özellikle “sızdırmaz vakumdan” kaynaklanan güçlü izolasyonu sayesinde enerji maliyetlerinde önemli düşme sağlamaktadır. Kullanılan ana malzemenin tamamen cam olması nedeniyle ayrıca çevre dostu olan “Lara Solar” güneş kolektörlerinde kritik üretim aşamaları, kalite ve verimliliğin ulusal ve uluslar arası mevzuatlara uygun olarak optimize edilmesine olanak sağlayacak şekilde otomasyon sistemi ile kontrol edilmekte olup tüm proses kademelerinde, bütün dünya ülkeleri için geçerli “çevre” ve kalite” güvence sistemi standartlarında belirtilen şartlarla tam uyum içinde üretim yapmaktadır.

Bilgi broşürü: http://www.gunessistemleri.com/img/Lara-Solar.pdf

İletişim;
Adres: Hacı Sabansı Organize Sanayi Bölgesi Ceyhan Cad. No:6 Misis Adana
Tel: +90 322 394 37 20
Fax: +90 322 394 41 00
Site: Lara Solar
E-Mail: lara@larasolar.com
Kullanıcı avatarı
Solar
Mesaj Panosu Yöneticisi

Sektör Haberleri

Kimler çevrimiçi