Hizmark Group'un Sektörde Stratejik Geçiş Aşamaları....

Güneş Enerjisi Sektörünmdeki Firma Haberleri

Hizmark Group'un Sektörde Stratejik Geçiş Aşamaları....

İleti hizmark 26 Mar 2010, 10:42

Hizmark Group olarak Güneş Enerji Sektöründe faaliyete başladığımız 2004 yılından beri Türkiye’de ki bu sektör ile ilgili pazarın durumuyla orantılı olarak stratejilerimizi 3 aşamalı olarak belirlemiş ve çalışmalarımıza başlamıştık. Dünyada yükselen enerji ihtiyacı ve Türkiye’de ki yüksek Güneş potansiyeli nedeniyle tüm yatırımcılar Türkiye pazarına odaklanmış durumda. Hareketlenmeye başlayan Solar Türkiye pazarı beklenen yasanın çıkmasıyla yerli ve yabancı firmalara iş ve istihdam için büyük bir potansiyel oluşturmaktadır. Tüm bu gelişmeler yaşanırken Hizmark Group kalitesini 1.aşamada yaptığı başarılı çalışmalarla göstermiş 2.aşama için de güncel projelerde yerini almıştır. Hedef; 1.aşamada olduğu gibi diğer aşamalarda da çok başarılı projelere imza atmaktır.

Solar Aydınlatma Projeleri:
1.Aşamada sektör olgunlaşıncaya kadar yatırım amortismanı açısından en doğru ürünün solar aydınlatma olduğu tespit edilmiş ve bu yönde çalışmalara ağırlık verilmiştir. 2004 yılından beri çalışılan bu dalda medyada sıkça yer alan çok prestijli projelere imza atılmış ve konuda Türkiye’de ki tüm projeler için fiyat alınabilir şekilde tanınmıştır.

Lisansa Tabi Olmayan 500Kw Altı Sistemler:
2.Aşamada 500Kwp güce kadar lisans mecburiyetinin olmaması piyasa da projelerin çalışılmaya başlamasına neden olmuştur. Amacımız, Bu gibi proje ve uygulamalarda aktif olarak yer alarak 1.aşamadaki gibi firmanın marka değeri ve saha tecrübesini artırmaktır. Resimdeki Solarkent proje çalışması bize aittir. İhale edilmemiş bu proje çalışmamız beğenilmiştir

GES PROJELERİ:
3.Aşamada ise devletin çıkaracağı yasa ile Almanya, İspanya gibi örnek ülkelerden sonra Türkiye’de de Güneş Santrali yatırım ve uygulamalarının önü açılacaktır. Böylelikle yıllardır uğraş verdiğimiz bu sektörde büyük projelere imza atma şansı yakalamış olacağız. Bunun için çok iyi bir Alman veya İspanyol firma (Projelendirme /Üretimi ve Montaj Deneyimi olan) ile ortaklık yoluna gidilecektir.


Hizmark Group
http://www.hizmark.com
hizmark
 
İleti: 6
Kayıt: 26 Mar 2010, 10:19

Sektör Haberleri

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir

cron