Güneş Enerji SOLARTURK

Güneş Enerjisi Sektörünmdeki Firma Haberleri

Güneş Enerji SOLARTURK

İleti Solar 22 Arl 2012, 12:15

Resim

SolarTurk, PV güneş paneli üretimine başladı.

SolarTurk ,Yönetim Kurulu Başkan Yrd.Osman Özberk Avrupa standartlarına uygun kalitede PV güneş paneli üretimine başladıklarını söyledi.

PV güneş enerji santralleri lisanslarının yakında verilecek olması ve Türkiye’de güneş paneli yatırımlarının hızla arttığını vurgulayan SolarTurk ,Yönetim kurulu Bşk. Yrd. Osman Özberk şirket olarak Avrupa standartlarına uygun kalitede PV güneş paneli üretmeye başladıklarını kaydetti.Bu amaç doğrultusunda, TÜV Sertifikasyonuna ilaveten TSE,IQNET ve TS EN ISO 9001:2008 sertifikalarını da alan SolarTurk Enerji’ye belgelerini düzenlenen törenle, Enerji Bakani Taner YILDIZ, TSE Genel Sekreteri Üzeyir KARAGÖZ ve TÜMSİAD Genel başkan Hasan SERT birlikte verdi.
Resim
Türkiye’nin, aldığı yüksek güneş ışın miktarı ve coğrafi konumu itibarıyla doğu ve batı arasında önemli bir köprü niteliği taşıdığını söyleyen Özberk, “Türkiye, Avrupa’nın en umut verici PV piyasalarından biri olma yolunda. SolarTurk olarak yüksek teknoloji transferi ve kaliteli ürün anlayışı ile bu büyüklükte seri üretim yaparak ilk olmayı hedefliyoruz. Bu hedefimiz Türkiye’de güneş enerjisinden elektrik üretim pazarı yeterince olgunlaştığında ülkemize cari açığımızın kapatılması adına büyük artılar sağlayacak” dedi.

Güneş enerjisinden elektrik üretimi sağlayacak olan PV güneş panellerinin, uzun yıllardır üretimine başlanmasının planlandığını, ancak yasal mevzuatlar nedeniyle bekletildiğini belirten Osman Özberk, devletin bu konuda özellikle yerli üretime vereceği teşviklerle güneş paneli üretim sektörünün hareketlenmeye başladığını aktardı. Birinci fazı toplamda 600 MW olan PV Güneş Enerji Santralleri lisanslarının yakında verileceğini vurgulayan Özberk, yatırımcıların, PV güneş enerji santralleri kurulumlarına yatırım yapmak için hazırlandıklarını dile getirdi. SolarTurk olarak, 500 kW altı lisanssız PV Sistem kurulumları konusunda pazar lideri olmayı hedefliyoruz” diye konuştu.
SolarTurk’ün Türkiye’nin en yüksek kapasite ve teknolojiye sahip, yerli güneş paneli üretim tesisi ile sektöründe önemli bir yere sahip olacağına dikkat çeken Özberk, sadece yerli pazara değil Avrupa, Ortadoğu ve Afrika pazarına da üretim yapacaklarını belirtti.

Resim
SolarTurk
http://www.solarturk.com.tr
Kullanıcı avatarı
Solar
Mesaj Panosu Yöneticisi
 
İleti: 125
Kayıt: 07 May 2009, 16:47

Sektör Haberleri

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 3 misafir

cron